Yllä olevassa kuvassa olevan puhelimen väitetään olevan Sony Ericsson uusi Symbian UIQ -käyttöjärjestelmään perustuva älypuhelin. Puhelin kulkee koodinimellä Beibei ja kyseessä ei siis ole Sony Ericsson P5i, vaan täysin eri malli.
Sony Ericsson Beibei -mallista on liikkunut huhuja aiemminkin ja huhujen mukaan siinä on ainakin 3.2 megapikselin kamera automaattitarkennuksella.
Vaikuttaa siltä, että Sony Ericsson on laajentamassa älypuhelin valikoimaansa. Aikoinaan Sony Ericssonilla oli vain yksi älypuhelin markkinoilla, mutta viime aikoina tilanne on muuttunut radikaalisti. Nykyään löytyy P1i ja W960i, ja tulossa on muun muassa G700, G900 ja XPERIA X1. Lisää on luultavasti tulossa, jos viimeaikaisiin huhuihin on uskomista.
Lähde: EngadgetMobile