Sony Ericsson W595 -musiikkipuhelin vuoti nettiin

Sony Ericsson W595

Sony Ericssonilta on jälleen vuotanut nettiin kuvia ja tietoa uudesta puhelimesta, jota ei ole vielä virallisesti esitelty. Tällä kertaa netissä leviää sarja kuvia uudesta W595-musiikkipuhelimesta, joka tunnetaan myös koodinimellä Linda. Uutukainen on mitä ilmeisemmin Sony Ericsson W580 -mallin seuraaja ja W595-malli muistuttaakin ulkoisesti paljon edeltäjäänsä.

Ominaisuuksiltaan puhelin on tietenkin kehittyneempi, kuin W580-malli. Uutukainen luonnollisesti perstuu A200-käyttöliittymään ja siitä löytyy muun muassa Walkman 3.0 -soitin, FM-radio, Google Maps ja kiihtyvyysanturi. 

Huhun mukaan Sony Ericsson W595 tullaan julkaisemaan piakkoin pidettävässä tilaisuudessa, jossa esitellään uusia musiikkituotteita.

Sony Ericsson W595

Lähde: USEB & Journaldugeek