Yhdessä TITAN:in kanssa älypuhelinvalmistaja HTC esitteli myös toisen Windows Phone Mango -luurin, joka nähdään niin ikään myynnissä lokakuun aikana. Kyseessä on HTC Radar, joka on TITAN:ia maltillisempi niin ominaisuuksiensa kuin kokonsakin puolesta.
HTC Radar jatkaa taiwanilaisvalmistajalle tyypillisellä muotolinjalla. Pyöristetyt kulmat yhdistyvät alumiiniseen kuoreen ja hillittyyn yleisilmeeseen. Kokoa luurilla on 120,5 x 61,5 x 10,9 millimetriä ja painoa sillä on 137 grammaa.
Uutukaisen etupuolta hallitsee 3,8 tuuman kosketusnäyttö. Sen yläpuolella on VGA-kamera ja alhaalla tutut Windows Phone -painikkeet. Sisuksissa jyllää gigahertsin suoritin ja 512 MB:tä RAM-muistia. Tallennustilaa Radar tarjoaa kahdeksan gigatavun verran.
Puhelimen muita tärkeimpiä ominaisuuksia ovat HSPA, Bluetooth 2.1, WiFi b/g/n, GPS ja 3,5 millimetrin kuulokeliitäntä. Mukana on lisäksi viiden megapikselin kamera, jossa on 28 millimetrin laajakuvalinssi ja valoherkkä BI-CMOS-kenno.
huhuu hoitaako tata blogia kukaan kun ei juttua tuu kuin ehka viikossa 1 kpl !!!!!!!! ?????
Jos Teemu oot nykyään liian kiireinen hoitamaan blogia yksin, niin eikö joku voisi tulla auttamaan sinua. Olis harmi kuopata näin hyvä blogi.
Apua otetaan kyllä vastaan! 🙂
Ehkä pitäisi kirjoittaa aiheesta juttu etusivulle, jos kiinnostuneita sattuisi löytymään.
Itse en nykyistä tahtia parempaa pysty, sillä olen viikot töissä ja päivät on pääsääntöisesti 7-17, joten illallakaan ei hirveästi jaksa paneutua mobiilimaailmaan. Jotain pientä on kuitenkin aina työn alla, kuten esimerkiksi tällä hetkellä videotesti HTC Sensationista. 🙂
Juu, juttu etusivulle olis hyvä idea.Uskoisin että joku ehtii auttamaan. Yksi idea on myös ”ehdota artikkelia”-nappula, jolla muut voisi ehdotella sinulle hyviä artikkeleita.