Samsungin edullinen Android-luuri DNA:n joulun myydyin puhelin

Korealaisen Samsungin Android-puhelimet tekivät vakuuttavaa tulosta operaattori DNA:n myymälöissä joulun alla. Valmistajan edullinen kosketusnäytöllä varustettu Galaxy Mini -luuri nousi joulukuussa DNA:n myydyimmäksi puhelimeksi. Sen lisäksi korealaisjätti valloitti itselleen sijat kolme, neljä ja kahdeksan.

Samsungin valta-asemaa listan kärjessä onnistui hätyttelemään vain Apple, jonka iPhone 4S oli joulun toiseksi myydyin puhelin.

Nokian MeeGo-pohjainen N9 kiinnosti myös suomalaisia, vaikka aivan kirkkaimmille sijoille se ei yltänytkään. Se nappasi DNA:n listalta itselleen sijan seitsemän.

DNA:n myydyimmät puhelimen joulukuussa 2011.

  1. Samsung Galaxy Mini
  2. Apple iPhone 4S
  3. Samsung Galaxy S II
  4. Samsung Galaxy S Plus
  5. Nokia C2-01 (peruspuhelin)
  6. Nokia 500
  7. Nokia N9
  8. Samsung Galaxy Xcover
  9. Nokia C1-01 (peruspuhelin)
  10. Nokia C5-00 (peruspuhelin)

Lähde: DNA

2 kommenttia

  1. Hyvä peruspuhelin Androidilla, ja hinta enemmän kuin kohdillaan. Itsekin ostin ko luurin ja olen ollut erittäin tyytyväinen!

Kommentointi on suljettu!