Samsungin puhelimiin keskittyvä SamMobile on saanut käsiinsä mielenkiintoisen kuvan, jossa saattaisi esiintyä korealaisvalmistajan tuleva Galaxy S4 -lippulaiva. Näin väittää ainakin kuvan lähde. Aitoudesta emme tietenkään voi olla varmoja, joten kuvaan kannattaa suhtautua vielä erittäin suurella varauksella.
Kuvan laite noudattaa Samsungin nykyistä muotokieltä, mutta aiemmista malleista tuttu fyysinen kotinäppäin olisi uutuudessa historiaa. Lisäksi näyttö on vedetty äärimmäisen lähelle laitteen reunoja, joka ennakoi näyttökoon suurenevan jälleen kerran. Huhut ennakoivat neljännen sukupolven Galaxy S -mallin perustuvan viiden tuuman paneeliin, jonka tarkkuus on 1920 x 1080 pikseliä.
Viimeisimpien huhujen mukaan Galaxy S4:n sisällä hyrrää huima kahden gigahertsin neliydinpiirisarja mallia Exynos 5450. Sen tukena olisivat Mali-T658-grafiikkapiiri sekä kaksi gigatavua RAM-käyttömuistia. Muita ominaisuuksia olisivat 13 megapikselin takakamera, kahden megapikselin kamera etupaneelissa ja uusi Android 4.2.1 Jelly Bean -käyttöjärjestelmä.
Puhelimen julkistaminen tapahtunee vasta lähellä kesää. Näin kertoo Samsungin Libanonin yksikkö Facebookissa, jonka mukaan uutuutta ei nähdä ennen toukokuuta.
Kuva on feikki ja siinä on muokattu vain Galaxy Note 2:sta
Hyvä huomio…
Hyi ruma…
Tuohan on lähes identtinen jo Galaxy S III huhukuvissa esiintyneistä puhelimista.
Viimeisimpien huhujen mukaan Galaxy S4:n sisällä hyrrää huima kahden gigahertsin neliydinpiirisarja mallia Exynos 5450. Sen tukena olisivat Mali-T658-grafiikkapiiri sekä kaksi gigatavua RAM-käyttömuistia.
Uudessa iPhone 5 taitaa grafiikkapiiri olla neliytiminen?.Kameran on pakko olla muiltakin osin edes Nokia Lumia 920 tasoa,kuin pelkästään megapikselien määrän mukaan!.
Suttuinen kuva, mutta lienee feikki vaikkei Samsung muotoilun saralla mielestäni olekaan vahvimmillaan. Toisaalta tuotteet myy, joten makuasioitahan nuo..
hyi, samsung! >:)
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_iv_to_launch_in_may_says_samsung_lebanon-news-5286.php
Tähän kuvaan uskon enemmän,vaikka olisikin renderöity!. 😉
noi speksit niin lähtee heti ostoon kun ilmestyy
hyhhyh
miksiköhän kaikki on kilpaa ostamassa noita samsungeja kun on kerran kaikenlaisia muitakin hyviä merkkejä? olis ihan kivaa jos kilpailu pysyis reiluna tuolla mobiili markkinoilla
tai en ainakaan ymmärrä miten joku voi fanittaa samsungia 🙁
miksiköhän kaikki on kilpaa ostamassa noita samsungeja kun on kerran kaikenlaisia muitakin hyviä merkkejä? olis ihan kivaa jos kilpailu pysyis reiluna tuolla mobiili markkinoilla
tai en ainakaan ymmärrä miten joku voi fanittaa samsungia
isopepe
Ehkä syynä onkin siiä,että olet niin isänmaallinen!!.
Kyllä minun mielestäni noissa kännyissä saisi ainakin yksi fyysinen näppäin olla. Kohtahan ne ovat pelkkiä lasi/muovi läpysköjä jossa ei ole yhtä ainutta näppäintä eikä reunoja.
Makee luuri taas tulossa. Vaikkakin ite missaan tämänkin niinkuin missasin SGS3;n. käsissä Note2 ja luuri menee vaihtoon kun Note3 tulee myyntiin.